Alt title

Eiropas Gastronomijas reģions 2017

18. Janvāris
2017
Eiropas Gastronomijas reģions 2017

2017.gadā Rīgas-Gaujas reģions kļūs par Eiropas gastronomijas reģionu. Sadarbojoties Rīgai, Siguldai, Cēsīm un Valmierai, radīts īpašs koncepts “Ar dabu šķīvī” reģiona gastronomijas daudzveidības iepazīšanai.

“Eiropas gastronomijas reģiona” pasākumu programmu Rīgas-Gaujas reģionā veido tūrisma nozare, iesaistot labākos restorānu šefpavārus, lauku saimniecības, tirgotājus un kultūras un mākslas notikumu organizatorus.

Visa gada garumā labākie Rīgas un reģiona restorāni piedāvā saviem viesiem nobaudīt sezonas īpašos ēdienus, kuri pagatavoti no produktiem, kas audzēti un saražoti reģiona bioloģiskās saimniecībās un uzņēmumos. Ziemas sezonā, kas jau sākās no 1. Decembra un turpināsies līdz 1. martam, restorāns KEY to RIGA, sadarbībā ar ZS „Indrāni” un ZS „Lušēni”, saviem viesiem piedāvā baudīt Eiropas Gastronomijas reģiona 2017 ēdienu no produktiem, kas raksturīgi šai sezonai: Smiltsērkšķu sulā marinētas sarkanās bietes, kas pasniegtas ar  zaļo lapu salātiem un mājas siera bumbiņām lazdu riekstu panējumā.

Šos ziemīgos, bet tajā pat laikā veselīgos salātus, iespējams baudīt par 12.50 Eiro.

Atpakaļ